Music Trail Festival

19.10 - 6.11 Kościelisko

 
 

Sobota, 20 października, godzina 18:00

Kapela Maliszów

Rodzinną Kapelę Maliszów z Męciny Małej w Beskidzie Niskim tworzą Jan Malisz i jego dzieci; Zuzanna i Kacper. Kapela inspiruje się tradycyjną muzyką wiejską swojego regionu ale również tańcami i przyśpiewkami z różnych obszarów Polski. Muzyka ta grana jest tradycyjnie, czyli na skrzypcach, basach i bębnie w sposób archaiczny, z pewną dozą wolności, radości i improwizacji. Kapela nie tylko odtwarza stare melodie, a także tworzy własne utwory o charakterze wiejskim, dialogujące ze współczesnością, zahaczające o różne style. W swej muzyce zespół wykorzystuje także skrzypce odziedziczone po ojcu Jana Malisza, Józefie oraz basy i bębny wykonane przez Jana w jego pracowni, w której powstają oprócz wyżej wymienionych, również takie instrumenty jak lira korbowa, fidel kluczowa (nyckelhharpa) i wiele innych.

Polaniorze

Polaniorze prezentują tradycyjne podejście do góralskiego folku, na scenie obecny od czterech dekad. Zespół kultywuje folklor Skalnego Podhala. Skupia przedstawicieli rdzennych, kościeliskich rodów: Sobczyków, Kordusiów, Karpieli, Bukowskich, Łukaszczyków, Stopków-Cięzorów, utalentowanych tancerzy, śpiewaków, instrumentalistów, mieszkańców Kościeliska. Trzon zespołu stanowi młodzież, która nauki pobierała w szkolnym zespole „Polany” przy Zespole Szkół w Kościelisku.

Gooral

Gooral podczas festiwalu da przedsmak nadchodzącego albumu „Ethno elektro 2”, z którego pochodzi singiel „Pokochali” nagrany z Maciejem „Kamerem” Szymonowiczem. Wydana w 2011 roku pierwsza odsłona jego „Ethno Elektro” odbiła się szerokim echem, a „Karczmareczka” umiejętnie łącząca electro spod znaku wytwórni Ed Banger! Z góralszczyzną stała się wielkim przebojem. Z dotychczasowym materiałem Gooral zagrał ponad 500 koncertów, w tym legendarne występy na Open’erze i Przystanku Woodstock, gdzie występował z Mazowszem.

Bilety

Bilety do nabycia online w serwisie BiletIn

Dom Ludowy w Kościelisku

Kościelisko-Chotarz 453, 34-511 Kościelisko